Reklamace

Odstoupení od smlouvy bez udání důvodu

Pokud si spotřebitel nakoupí zboží přes e-shop, tak má ze zákona možnost od smlouvy odstoupit do 14 dnů. Lhůta pro odstoupení začíná obecně běžet ode dne uzavření smlouvy. Pokud se však jedná o nákup zboží, tak ode dne převzetí zboží. Delší lhůta platí v případě, že není spotřebitel o svém právu na odstoupení od smlouvy poučen. V takovém případě se lhůta prodlužuje na 1 rok a 14 dnů. Pokud by byl spotřebitel e-shopem o odstoupení poučen až dodatečně, tak běží 14-ti denní lhůta pro odstoupení ode dne, kdy poučení obdržel.

 

Zákonná záruční doba zboží

Na veškeré spotřební zboží se vztahuje zákonná záruční doba 24 měsíců. Pro případ nákupu přes e-shop běží záruční doba ode dne doručení zboží na vaši adresu, případně od osobního převzetí. Datum objednání nebo zaplacení zde nehraje žádnou roli. Někteří prodejci na zboží dobrovolně nabízejí delší záruční dobu, než jsou zákonem stanovené dva roky. K jejímu prodloužení stačí, aby o ní prodejce informoval na obalu výrobku nebo v jeho návodu, platné je dokonce i její přislíbení v reklamě.

 

Kde a jak uplatnit reklamaci

Reklamaci můžete uplatnit odesláním zboží a vyplněného reklamačního formuláře na adresu Lannova třída 89/47, České Budějovice 370 01.
Zakoupené zboží vraťte nejlépe v původním obalu. Vyplněný formulář vložte do odeslaného balíku. 

 

 

ELYN CZ a.s. - Reklamační formulář

 

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.